Brandpazar ürünü nasıl iade edeceğim?

 

Değişim veya ürün iadesi sürecini başlatabilmek için; Üye hesabı ile alışveriş yapıldıysa; Hesabım menüsünde bulunan Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanında yer alan “ İade Et” butonuna basılarak form doldurulur ve talep iletilebilir.
Misafir kullanı butonuyla alışveriş yapıldıysa; alışverişten sonra gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basılarak iade talep edilebilir.
Talep onaylandıktan sonra ürün bedeli, kredi kartı veya banka kartı üzerinden iade edilir.

Brandpazar Taksitli yaptığım alışverişin iadesini neden taksitli yapmıyor?

 


Yapılan iade tutarı kadar kart limiti açılır.Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek seferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyunca hesap ekstrenizde +,- bakiye olarak görülebilir.


Brandpazar kredi kartı ile ödeme yaptım, farklı şekilde para iadesi olur mu?

 


Ödeme işlemi kredi kartıyla yapıldıysa siparişi iptal etme durumunda, para iadesi kredi kartına yapılır. Diğer metotlarla para iadesi almak mümkün değildir.
Not: Kredi kartı ile yapılan alışverişlerde iade tutarı, bankaların yoğunluk ve süreç uygulamalarına bağlı olarak 3 iş günü içerisinde kredi kartınıza artı bakiye olarak yansıtılır. Detaylı bilgi almak için bankanızla görüşebilirsiniz.Brandpazar kuponla aldığım ürünü iade edersem kuponu tekrar kullanabilir miyim?

 


Kupon kullanarak alınan ürünlerin iade veya iptalinde sepetin tamamının iade veya iptal edilmesi gerekir. Kullanım süresi devam eden kupon hesaba tekrar yüklenir. Kısmı iade ile kullanım süresi geçtikten sonra yapılan iptal ve iade işlemlerinde kupon hesaba tekrar yüklenmez.
Önemli Not: Kampanya şartlarına bağlı olarak kupon iade süreci ve durumu değişiklik gösterebilir.

Brandpazar Mağaza en fazla kaç gün ek süre talep edebilir?

 

Ürünün incelenmesi için zamana ihtiyaç duyuluyorsa, mağaza müşteriden en fazla 30iş günü ek süre talep edebilir.Brandpazar Mağaza iade için ek süre talep etti. Ne yapmam gerekiyor?


Ürün iadesi için kargo bilgileri iletildikten sonra, mağazanın ürünü teslim alıp, talebi sonuçlandırması için 3 iş günü + 24 saat süresi bulunuyor. Ürünü incelemek için zamana ihtiyaç duyması durumunda mağaza müşteriden ek süre talep edebilir. Ek süreye onay verildiğinde ek süre sonunda talebin sonuçlandırılması gerekir.
Not: Talep edilen ek süre iş günü olarak hesaplanır.Brandpazar mağaza ile iade konusunda anlaşmazlık yaşıyoruz, ne yapmam gerekir?

 


İade talebi oluştururken sorun yaşanıyorsa aşağıdaki adımları eksiksiz şekilde tamamlamalısınız :
- İade talebi Brandpazar üzerinden oluşturulmalı ve iadeye sebep olan konu detaylandırılmalı,
- İade edilecek ürün, sistem tarafından verilen kampanya kodu kullanılarak mağazanın anlaşmalı olduğu kargo firması ile gönderilmeli
- İadeye gönderilecek ürün faturalı, eksiksiz ve hasar görmeyecek şekide ambalajlanmalı,
- İade talebi oluşturulduktan sonra ürünün mağazaya ulaşması ve mağaza tarafından kontrol edilmesi için 3 iş günü +24 saat süre tanınmaktadır. Bu süre sonunda mağaza tarafından herhangi bir işlem yapılmayan talepler otomatik olarak ücret iadesine yönlendirilmektedir.
Satılan ürünlere ait sorumluluk bizzat mağazalara aittir, yukarıdaki tüm hususlara uyulmasına rağmen uyuşmazlığın sürmesi halinde Brandpazar tarafından gerekli destek sağlanacaktır.


Maxmolo Para iadesi yerine başka ürün alabilir miyim?

 


Para iadesi yerine farklı bir ürün satın alınması mümkün değildir.

 


Brandpazar ücret iadesi taksitle mi yapılacak? Kart limitim ne zaman açılacak?

 


Ücret iadesi toplam tutar olarak yapılır. Yapılan iade tutarı kadar kart limitiniz açılır. Taksitle yapılan ödemelerin iadesi tek seferde toplam tutar kadar yapılır ancak banka süreçleri nedeniyle taksit yapılan ay kadar muhasebeleştirilebilir. Bu nedenle tüm iadenin tek ferde yapılmasına rağmen taksit yapılan ay boyıunca hesap ekstrenizde, +,- bakiye olarak görebilirsiniz.

 


Brandpazar Ürün arızalı / hasarlı / eksik / farklı ise nasıl iade edebilirim?

 


Üründe veya getirilen kargo üzerinde fark edilir şekilde hasar, darbe, kırık tespit edilmesi durumunda kargo görevlisine mutlaka hasar tespit tutanağı düzenletilmelidir. Hasarlı kargolar için kargo görevlileri zabıt tutmakla yükümlüdür.
Kargo görevlisinin belge, zabıt veya tutanak düzenlemediği durumlarda ürün teslim alınmadan görevliye iade edilebilir veya kargo şubesinde kontrolu sağlayarak teslim alınabilir.
Hasar tespit belgesini düzenletilmezse üründeki sorunun mağaza veya kargo kaynaklı olduğunun ispatlanması mümkün değildir. Bu nedenle mutlaka tutanak tutturulmalıdır.
Ürün eksik, arızalı, kusurlu, hasarlı veya belirtilenden farklı ise iade etme hakkı kullanılabilir.

 


Brandpazar ürün iade ederken mağazanın adresini nereden kontrol edebiliriz?

 


Üye hesabınızla alışveriş yapıldıysa; Hesabım menüsünde bulunan Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basılır. Açılan sayfada "Henüz ürünü göndermedim, iade sürecini başlatmak istiyorum" seçeneği işaretlenir ve gerekli bilgileri girildikten sonra mağazanın iade adresi çıkar.

 


Brandpazar ürüne zarar verilmesi durumunda alıcı Cayma Hakkını kullanıp ürünü iade edebilir mi?

 


Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak bu değersizleşme, müşterinin kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için, ürün değerinin azalmasına karşı müşteri hakkında yasal yollara başvurabilir.


Brandpazar ürünü iade ettim, kargo takip numarasını hatırlayamıyorum. Ne yapmalıyım?

 


Kargo takip numarası, iade ürünü gönderdiğinizi belgelemek için gerekli olup kargoda herhangi bir sorun çıkması durumunda mağazanın sorgulama yapabilmesi için gerekir.
İade edilen ürünün takip numarasını unuttuğunuz zaman kargo firmasıyla irtibata geçebilirsiniz.

Brandpazar ürünün geldiği adres ile mağaza sahibinin iade için belirttiği adresin farklı olması durumunda ne yapmalıyım?

 


İade edilecek ürün, mağazanın belirttiği iade adresine gönderilmelidir. Ürünün gönderildiği adresle iade edilecek adres birbirinden farklı olabilir.
İade sürecini başlatabilmek için;
- Üye hesabı ile alışveriş yapıldıysa Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından İade Et butonuna basılarak gerekli bilgileri girilir.
- Misafir kullanıcı ile alışveriş yapıldıysa alışverişten sonra gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden İade Et butonuna basolarak talepte bulunulabilir.


Brandpazar ürünün paketine zarar verdim, yine de iade yapabilir miyim?

 


Mevzuat gereği, ürünün değerinin azalması veya iadeyi imkânsız kılan bir nedenin varlığı, cayma hakkının kullanılmasına engel olmaz. Ancak bu değersizleşme, alıcının kusurundan kaynaklanıyorsa ürünün değerini veya değerindeki azalmayı mağazaya tazmin etmesi gerekir. Bu durumda, mağaza zararını tazmin edebilmek için ürün değerinin azalmasına karşı alıcı hakkında yasal yollara başvurabilir.

 

Brandpazar iade edeceğim ürünü nasıl göndermem gerekiyor?

 


Ürün kargoya teslim edilmeden önce, iyi şekilde paketlendiğinden emin olunmalıdır. Baloncuklu poşet, köpük gibi koruyucu maddelerle birlikte ürünleri uygun bir kutu içine koymak, en güvenli kargolama yoludur.
Üye hesabını ile alışveriş yapıldıysa; Hesabım menüsünden Mevcut Sipariş sayfasından ürünün yanındaki İade Et butonuna basılır. Açılan sayfada iade talep formu doldurulupp iade adres bilgileri alınır.
Misafir kullanıcı ilealışveriş yapıldıysa alışverişten sonra gönderile e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden iade talep edilebilir.

 

Brandpazar iade talep ettim, nereden takip edebilirim?

 


Üye hesabını ile alışveriş yapıldıysa; Hesabım menüsündeki Mevcut Sipariş sayfasından iade talebi takip edilebilir.
Misafir kullanı ile alışveriş yapıldıysa alışverişten sonra gönderilen e-postalardaki Sipariş Detayı linkinden talebin durumu öğrenilebilir.